Upute za korištenje:

Cijene u internetskim ljekarnama:

Ibuprofen je nesteroidni sintetički lijek koji ima analgetske, protuupalne i antipiretske učinke..

farmakološki učinak

Djelatna tvar lijeka je ibuprofen, derivat fenilpropionske kiseline.

Ibuprofen je najučinkovitiji za upalne bolove. Antipiretski učinak prilično je blizu acetilsalicilne kiseline. Suzbija adheziju trombocita, poboljšava mikrocirkulaciju i smanjuje upalu.

Za vanjsku upotrebu, ibuprofen u obliku masti ima snažno analgetsko djelovanje, smanjuje hiperemiju, jutarnju ukočenost i oticanje.

Lijek je uključen na popis najvažnijih lijekova Svjetske zdravstvene organizacije, njegova učinkovitost i sigurnost su proučavane i klinički testirane..

Obrazac za puštanje

Ibuprofen je dostupan u obliku tableta, suspenzija i masti..

  • Ibuprofen tablete su okrugle, glatke, bikonveksne bijele boje. Svaka tableta sadrži 200 mg ili 400 mg aktivnog sastojka. Pomoćne tvari - magnezijev stearat, talk, laktoza, krumpirov škrob, koloidni silicijev dioksid, Povidon 25. 10, 20 i 100 komada po pakiranju;
  • Ibuprofen obložene tablete sa produljenim oslobađanjem. Svaka tableta sadrži 800 mg aktivnog sastojka. 7, 14 i 60 komada po pakiranju;
  • Pastile. Svaka tableta sadrži 200 mg aktivnog sastojka;
  • Kapsule s produženim oslobađanjem. Svaka kapsula sadrži 300 mg aktivnog sastojka;
  • Suspenzija Ibuprofen za oralnu primjenu je homogena, žuta, s mirisom naranče. 5 ml suspenzije sadrži 100 mg aktivne tvari. Proizvodi se u bočicama od 100 ml, u kartonskoj kutiji s mjernom žlicom;
  • 5% krema i gel za vanjsku upotrebu.

Indikacije za uporabu ibuprofena

Ibuprofen je indiciran za:

  • Simptomatsko liječenje gripe i SARS-a;
  • osteoartroza;
  • Psorijatični artritis;
  • Cervikalna spondiloza;
  • Barre-Lieu sindrom;
  • Cervikalna migrena;
  • Bursite;
  • Ankilozantni spondilitis;
  • Neuralgična amiotrofija;
  • Mialgija;
  • Nefrotski sindrom;
  • Posturalna hipotenzija (pri uzimanju antihipertenzivnih lijekova);
  • Groznica raznih etimologija;
  • Traumatska upala mekih tkiva i mišićno-koštanog sustava;
  • Sindrom vertebralne arterije;
  • Neuralgija
  • tendinitis;
  • hematomi.

Ibuprofen je također indiciran u liječenju ligamentnih uganuća, reumatoidnog artritisa, radikulitisa i zglobnog sindroma (s pogoršanjem gihta).

Kao dodatak Ibuprofen je indiciran za upotrebu kod:

  • Upala pluća;
  • Postoperativni, zubobolja i glavobolja;
  • Zarazne i upalne ENT bolesti - faringitis, tonzilitis, rinitis, laringitis, sinusitis;
  • Bronhitis;
  • Panniculitis
  • Primarna dismenoreja;
  • Algodismenorea;
  • Upalni procesi u zdjelici;
  • adneksitisa.

kontraindikacije

Ibuprofen prema uputama je kontraindiciran u:

  • Preosjetljivost na lijek;
  • Pogoršanje peptičnog čira na želucu ili dvanaestopalačnom crevu i ulcerozni kolitis;
  • Bolesti optičkih živaca i oštećenje vida u boji;
  • "Aspirinska" astma;
  • Arterijska hipertenzija;
  • Scotome;
  • ambliopija;
  • Teško oštećenje rada bubrega ili jetre, kao i ciroza jetre s portalnom hipertenzijom;
  • Zastoj srca;
  • Oteklina;
  • Hemofilija;
  • Hypocoagulation;
  • leukopenija;
  • Patologija vestibularnog aparata;
  • Manjak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • III tromjesečju trudnoće.

Prema uputama, Ibuprofen se propisuje s oprezom u:

  • Kronično zatajenje srca,
  • Popratne bolesti jetre i bubrega,
  • Enteritis;
  • Odmah nakon operacije;
  • S dispeptičkim simptomima prije početka liječenja;
  • Gastritis;
  • Ubosti;
  • Djeca mlađa od 12 godina.

Pri korištenju Ibuprofena potrebno je sustavno nadzirati sliku periferne krvi, kao i funkcije jetre i bubrega.

Upute za uporabu ibuprofena

Prema uputama, Ibuprofen se uzima nakon jela unutra..

Dnevna doza lijeka ovisi o bolesti:

  • S osteoartritisom, algodismenorejom, psorijatičnim artritisom i ankilozantnim spondilitisom, odraslima se propisuje 400-600 mg 3-4 puta dnevno;
  • Uz reumatoidni artritis uzima se povećana doza, 800 mg 3 puta dnevno;
  • Za ozljede mekih tkiva i uganuće koriste se tablete Ibuprofen produljenog djelovanja - 1600-2400 mg jednom dnevno, poželjno prije spavanja;
  • S umjerenom boli uzimajte 1200 mg dnevno;
  • S febrilnim sindromom koji se pojavi nakon imunizacije koristi se 50 mg, ako je potrebno, doza se može ponoviti nakon 6 sati, ali ne više od 100 mg dnevno.

U slučaju febrilne djece starije od 12 godina, radi smanjenja tjelesne temperature, doza Ibuprofena izračunava se:

  • Iznad 39,2 stupnja C. Sa 10 mg po 1 kg težine dnevno;
  • Ispod 39,2 stupnja C - 5 mg na 1 kg težine dnevno.

Tablete za resorpciju ibuprofena koriste se za liječenje ENT bolesti, odmarajući se u ustima ispod jezika. Djeci starijoj od 12 godina i odraslima propisuje se 200-400 mg 2-3 puta dnevno.

Suspenzija za oralnu primjenu obično se propisuje djeci. Prosječna pojedinačna doza kada se uzima 3 puta dnevno je:

  • Od 1 do 3 godine - 100 mg;
  • Od 4 do 6 godina - 150 mg;
  • Od 7 do 9 godina - 200 mg;
  • 10 do 12 godina - 300 mg.

Lokalno nanesite Ibuprofen gel ili kremu, nanoseći i trljajući dok se potpuno ne apsorbira u zahvaćeno područje 3-4 puta dnevno. Liječenje se može provesti u roku od 2-3 tjedna.

Nuspojave

Prema uputama, Ibuprofen je prilično siguran lijek i obično se dobro podnosi. Kod primjene mogu se primijetiti neke nuspojave:

Probavni sustav: češće proljev, povraćanje, mučnina, anoreksija, nelagoda u epigastriju, erozivne i ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta; znatno manje nenormalne funkcije jetre ili krvarenja iz gastrointestinalnog trakta.

Živčani sustav: mogu se javiti glavobolja ili vrtoglavica, poremećaji spavanja ili uznemirenost, kao i oštećenje vida..

Krvožilni sustav: nuspojave se primjećuju samo kod dugotrajne primjene lijeka - trombocitopenija, anemija, agranulocitoza.

Mokraćni sustav: oslabljena bubrežna funkcija može se pojaviti kod dugotrajne primjene ibuprofena.

Alergijske reakcije mogu se primijetiti i prilikom uzimanja lijeka iznutra, i kada se primjenjuju lokalno, u obliku crvenila na koži, osipa na koži, Quinckeovog edema, peckanja. Značajno rjeđe su bronhospastni sindrom i aseptični meningitis.

Ibuprofen je kontraindiciran u trećem tromjesečju trudnoće. Primjena u I i II tromjesečju moguća je strogo prema iskazu liječnika.

Tijekom laktacije, Ibuprofen se može koristiti u malim dozama za bol i groznicu. Budući da se lijek izlučuje u majčino mlijeko, primjena u dozama većim od 800 mg dnevno je kontraindicirana.

Uvjeti skladištenja

Ibuprofen je dostupan na recept. Rok trajanja - 3 godine..

ibuprofen

Latinsko ime: Ibuprofen

ATX kôd: M01AE01

Djelatna tvar: Ibuprofen (Ibuprofen)

Proizvođač: OJSC Borisov ZMP, PJSC Vitamins, CJSC Farmaceutska tvrtka Darnitsa (Ukrajina), Hemofarm (Srbija), RUE Belmedpreparaty (Republika Bjelorusija)

Datum kašnjenja dana: 16.01.18

Ibuprofen - antipiretski, analgetski, protuupalni lijek.

Djelatna tvar

Oblik i sastav izdavanja

Ibuprofen se realizira u obliku tableta, rektalnih čepića, suspenzija i gela.

Tablete su dostupne u blister pakovanjima (po 10 tableta), smještenih u kartonskim pakovanjima od 2 ili 5 kom..

Rektalne supozitorije dostupne su u blister pakiranjima (5 supp.), Smještenih u kartonskim pakiranjima od 2 kom..

Gel je dostupan u aluminijskim cijevima (20, 30, 50 ili 100 g lijeka), smještenim u kartonske pakiranja od 1 kom..

Suspenzija za oralnu primjenu za djecu dostupna je u polimernim ili staklenim bocama (100 ml lijeka), smještenim u kartonske pakiranja od 1 kom. Uključena je mjerna čaša ili žlica..

Ibuprofen tablete1 kartica.
ibuprofen200 mg
Pomoćne tvari: krumpirov škrob, magnezijev stearat, koloidni silicijev dioksid (aerosil), vanilin, pčelinji vosak, jestiva želatina, azorubin u boji, magnezijev hidroksikarbonat, pšenično brašno, povizon niske molekularne mase, saharoza, titanov dioksid.
Ibuprofen, rektalni čepići1 supp.
ibuprofen60 mg
Pomoćne tvari: kruta mast.
Ibuprofen gel1 g
ibuprofen50 mg
Pomoćne tvari: propilen glikol, etanol, dimeksid, trietanolamin, karbomer 940, metil parahidroksibenzoat karbomer 940, ulje lavande, karbomer 940, pročišćena voda.

100 g oralne suspenzije za djecu sadrži 2 g ibuprofena i pomoćnih tvari: polisorbat, natrijev saharinat, monohidrat limunske kiseline, glicerol, sorbitol (sorbitol), ksantanska guma, natrijev klorid, metil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, aroma naranče, voda.

Indikacije za uporabu

Indikacije za imenovanje lijeka su:

  • Sindrom umjerene ili blage boli različitog podrijetla (uključujući migrenu, glavobolju, mialgiju nereumatskog i reumatskog podrijetla, zubobolju, postoperativnu bol, neuralgiju, primarnu algodismenoreju, grlobolju i uho, posttraumatsku bol).
  • Upalne bolesti kralježnice i zglobova (uključujući reumatoidni i reumatoidni artritis, deformirajuću osteoartrozu, ankilozirajući spondilitis, gihtazni artritis).
  • Grozni sindrom kod zaraznih i "prehlađenih" bolesti.

Uz to, za supozitoriji: bol umjerenog ili slabog intenziteta (uključujući upalu grla i ušiju, bol u slučaju ozljeda ligamenta itd.), Akutne respiratorne infekcije, reakcije nakon cijepljenja, dječje infekcije, gripu i druge zarazne i upalne patologije popraćene porastom tjelesna temperatura.

Uz to, za suspenziju: zglobni sindrom s pogoršanjem gihta, bursitis, tendonitis, išijas, psorijatični artritis, traumatska upala mišićno-koštanog sustava i mekih tkiva, bol s adneksitisom.

Dodatno za gel: periartritis ramena i ramena, išijas, osteohondroza s radikularnim sindromom, lumbago, tenosynovitis, ozljede bez narušavanja integriteta mekih tkiva (uključujući posttraumatski edem, modrice).

kontraindikacije

Kontraindikacije za uzimanje Ibuprofena su:

  • Upalne bolesti crijeva.
  • Hemoragična dijateza, hemofilija i drugi poremećaji krvarenja (uključujući hipokoagulaciju).
  • Progresivne bubrežne patologije, teško zatajenje bubrega s CC nižim od 30 ml / min.
  • Erozivno-ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta u fazi egzacerbacije (uključujući peptički ulkus dvanaesnika i želuca, ulcerozni kolitis, Crohnova bolest).
  • Potvrđena hiperkalemija.
  • Razdoblje nakon zaobilaženja koronarnih arterija.
  • Aktivna bolest jetre ili ozbiljno zatajenje jetre.
  • Intrakranijalno krvarenje i krvarenje u probavnom sustavu.
  • Period rađanja djeteta.
  • Djeca mlađa od 6 godina.
  • Preosjetljivost na bilo koju komponentu Ibuprofena, acetilsalicilnu kiselinu ili druge NSAR.

Ibuprofen se propisuje s posebnom pažnjom starijim osobama, s zatajenjem srca, koronarnom srčanom bolešću, dijabetesom melitusom, arterijskom hipertenzijom, cerebrovaskularnim patologijama, perifernim arterijskim bolestima, dislipidemijom, pušenjem, cirozom jetre s portalnom hipertenzijom, čestim pijenjem alkohola, bubrega i / ili jetre insuficijencija s CC manjom od 60 ml / min, krvne bolesti nejasne etiologije, nefrotski sindrom, prisutnost infekcije N. Pylori, hiperbilirubinemija, teške somatske bolesti, peptični čir i čir na dvanaesniku (povijest), kolitis, gastritis, enteritis, dojenje, produljeno upotreba NSAID-a, kombinirana primjena oralnih GCS-a, sredstava protiv trombocita, antikoagulansa itd..

Dodatno za čepiće:

  • Gubitak sluha.
  • Bolesti krvi (hemofilija, leukopenija, hipokoagulacija).
  • Urtikarija, bronhijalna astma, rinitis uzrokovan acetilsalicilnom kiselinom ili drugim NSAID.

S izuzetnim oprezom supozitorije se propisuju ako dijete pati od bolesti bubrega ili jetre, uzima druge lijekove protiv bolova, pati od osipa, bronhijalne astme, ima povijest gastrointestinalnog krvarenja, peptičnog čira, ulceroznog kolitisa, gastritisa. Također je potrebno posavjetovati se s liječnikom ako su pacijentu propisani indirektni antikoagulansi, glukokortikosteroidi, litijevi pripravci, lijekovi za snižavanje krvnog tlaka, metotreksat, diuretici, sredstva protiv trombocita.

Dodatno za suspenziju: "aspirinska trijada", bolesti optičkog živca.

Dodatno za gel:

  • Kršenje integriteta epiderme (uključujući ogrebotine i zaražene rane).
  • Ekcem, plačuće dermatoze.
  • Period trudnoće (posebno, III tromjesečje).
  • Dječja dob (do 6 godina).

S izuzetnim oprezom, gel se propisuje za porfiriju jetre (egzacerbacija), teška funkcionalna oštećenja bubrega i jetre, erozivne i ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta, u djece (do 12 godina), tijekom trudnoće (I i II tromjesečja) i dojenja.

Upute za uporabu Ibuprofen (metoda i doziranje)

tablete

Uzmi oralno. Dodijelite djeci starijoj od 12 godina i odraslim pacijentima iznutra, 3-4 puta dnevno. Da bi se postigao brzi terapeutski učinak, doza lijeka može se povećati na 400 mg (2 tablete) 3 puta dnevno. Zatim se dnevna doza Ibuprofena smanji na 600-800 mg. Jutarnja doza preporučuje se uzimati prije jela, ispirati vodom (za bržu apsorpciju lijeka). Preostale doze konzumiraju se tijekom dana nakon jela.

Najveća dopuštena dnevna doza je 1200 mg (ne više od 6 tableta u 24 sata). Ponovljenu dozu treba uzimati najkasnije 4 sata kasnije. Trajanje upotrebe tableta nije više od 5 dana.

Djeci od 6 do 12 godina propisana je 1 tableta. ne više od 4 puta dnevno. Ibuprofen se može koristiti samo ako je tjelesna težina djeteta veća od 20 kg. Interval između uzimanja lijeka trebao bi biti najmanje 6 sati (dnevna doza ne veća od 30 mg / kg).

Rektalni čepići

Doziranje ovisi o dobi i tjelesnoj težini djeteta. Pojedinačna doza ibuprofena je 5-10 mg / kg tjelesne težine 3-4 puta dnevno. Maksimalna dnevna doza ne smije biti veća od 30 mg / kg tjelesne težine dnevno.

Djeci u dobi od 3-9 mjeseci (s tjelesnom težinom od 5,5 kg do 8,0 kg) propisuje se 1 supp. (60 mg) 3 puta dnevno, s intervalom od 6-8 sati. Maksimalna doza nije veća od 180 mg dnevno.

Djeci u dobi od 9 mjeseci do 2 godine (s tjelesnom težinom od 8,0 do 12,5 kg) propisuje se 1 supp. (60 mg) 4 puta dnevno, s intervalom od 6 sati. Maksimalna doza lijeka nije veća od 240 mg dnevno.

U postimunizacijskoj groznici, djeci mlađoj od 1 godine propisan je 1 čepić.Nakon 1 godine dodaje se dodatni čepić nakon 6 sati. Trajanje terapije ovisi o svrsi lijeka.

Suspenzija za oralnu primjenu

Režim doziranja postavlja se pojedinačno, ovisno o težini kliničkih manifestacija bolesti. Za odrasle pacijente pojedinačna doza, koja se uzima oralno, je 200-800 mg, s učestalošću 3-4 puta dnevno. Maksimalna dnevna doza je 2,4 g.

Za djecu - 20-40 mg / kg tjelesne težine dnevno u nekoliko doza. Trajanje vanjske uporabe lijeka je 2-3 tjedna.

Za djecu od 12 godina i odrasle pacijente na zahvaćeno područje nanosi se traka gela duljine 4-10 cm i laganim pokretima trlja se dok se ne upije. Ponovna upotreba ibuprofena moguća je samo nakon 4 sata i ne više od 4 puta dnevno. Djeca od 6 do 12 godina na oboljelo područje nanose traku gela duljine 2-4 cm (ne više od 3 puta dnevno). Trajanje terapije je 2-3 tjedna.

Nuspojave

Korištenje ibuprofena može izazvati sljedeće nuspojave:

  • Središnji i periferni živčani sustav: tjeskoba, pospanost, glavobolja, nesanica, vrtoglavica, razdražljivost i nervoza, depresija, psihomotorna uznemirenost, halucinacije, zbunjenost; ponekad - aseptični meningitis (češće u bolesnika s autoimunim patologijama).
  • Kardiovaskularni sustav: visoki krvni tlak, tahikardija, zatajenje srca.
  • Gastrointestinalni trakt: NSAID gastropatija (gubitak apetita, anoreksija, zatvor, proljev, bol u trbuhu, nadimanje, žgaravica, mučnina, povraćanje; ponekad ulceracija sluznice, što može biti komplicirano krvarenjem); suhoća ili iritacija oralne sluznice, ulceracija sluznice desni, bol u ustima, pankreatitis, aftozni stomatitis.
  • Mokraćni sustav: poliurija, akutno zatajenje bubrega, nefrotski sindrom (edem), alergijski nefritis, cistitis.
  • Respiratorni sustav: bronhospazam, nedostatak daha.
  • Osjetni organi: oštećenje vida (edem očnih kapaka i konjuktiva, toksično oštećenje vidnog živca, skotom, zamagljen vid ili dvostruki vid, iritacija i suhe oči), oštećenje sluha (buka ili zvonjenje u ušima, gubitak sluha).
  • Hemopoetski organi: trombocitopenična purpura i trombocitopenija, anemija (uključujući aplastičnu, hemolitičku), leukopenija, agranulocitoza.
  • Alergijske manifestacije: kožni osip (obično urtikarija ili eritematski osip), Quinckeov edem, groznica, pruritus, anafilaktoidne reakcije, dispneja ili bronhospazam, anafilaktički šok, multiformni eritem, eozinofilija, toksična epidermalna nekroliza.
  • Ostalo: pojačano znojenje.

Uz to, za suspenziju: rijetko - bronhospastni sindrom, aseptični meningitis, lokalne reakcije (hiperemija kože, peckanje ili peckanje).

Predozirati

Simptomi predoziranja ibuprofenom: bol u trbuhu, mučnina, povraćanje, pospanost, letargija, depresija, glavobolja, zujanje u ušima, metabolička acidoza, koma, akutno zatajenje bubrega, bradikardija, snižen krvni tlak, tahikardija, atrijska fibrilacija, zaustavljanje disanja.

Simptomatski tretman: ispiranje želuca (samo unutar 1 sata nakon primjene), aktivni ugljen, alkalno piće, prisilna diureza.

analoga

Analozi prema ATX kodu: Advil, Bonifen, Deblock, Ibuprom, Ibufen, Nurofen.

Nemojte sami donositi odluku o zamjeni lijeka, obratite se liječniku.

farmakološki učinak

Ibuprofen je nesteroidni protuupalni lijek (NSAID). Ima analgetske, antipiretske i protuupalne učinke. Neselektivno blokira COX1 i COX2.

Mehanizam djelovanja lijeka nastaje uslijed inhibicije sinteze prostaglandina - posrednika boli, upale i hipertermije.

posebne upute

Liječenje lijekom u obliku tableta mora se provesti u minimalnoj učinkovitoj dozi, u kratkom tečaju. Tijekom dugotrajne terapije potrebno je pratiti funkcionalno stanje bubrega i jetre, kao i sliku periferne krvi. Ako postoje znakovi gastropatije, potrebno je pažljivo praćenje, uključujući opći test krvi na hemoglobin, ezofagogastroduodenoskopiju, analizu izmeta na okultnu krv. Primjena etanola nije preporučljiva tijekom liječenja..

Gel se ne smije nanositi na oštećenu sluznicu (izbjegavajte kontakt s očima), na kožu ili na otvorenu površinu rane. Nakon primjene lijeka ne smije se nanositi okluzivni preljev. Nakon korištenja gela temeljito operite ruke.

Pacijenti se trebaju suzdržati od bilo koje aktivnosti koja zahtijeva povećanu koncentraciju pažnje, motoričke i mentalne reakcije..

Tijekom trudnoće i dojenja

Lijek se ne smije uzimati u 3. tromjesečju trudnoće. U 1. i 2. tromjesečju, kao i tijekom laktacije, propisuju se s velikom oprezom.

U djetinjstvu

Ibuprofen tablete ne smiju se propisivati ​​djeci mlađoj od 6 godina.

U starosti

Propisano s oprezom.

U slučaju oštećenja bubrežne funkcije

Kontraindicirano kod zatajenja bubrega i progresivne bolesti bubrega.

Koristite s oprezom kod nefrotskog sindroma, oslabljene funkcije bubrega..

S oštećenom funkcijom jetre

Kontraindicirano kod zatajenja jetre i aktivne bolesti jetre.

Interakcija lijekova

Ne preporučuje se istodobna primjena ibuprofena s acetilsalicilnom kiselinom i drugim nesteroidnim antiremičarskim lijekovima..

Kad se propisuju antikoagulansima i trombolitičkim lijekovima (alteplaza, streptokinaza, urokinaza), rizik od krvarenja istodobno raste. Istodobna primjena s inhibitorima ponovne pohrane serotonina povećava rizik od ozbiljnih gastrointestinalnih krvarenja.

Cefamandol, cefotetan, cefaperazon, valprojska kiselina, plicamicin, povećavaju rizik od hipoprotrombinemije.

Ibuprofen povećava koncentraciju ciklosporina u plazmi i vjerojatnost razvoja njegovih hepatotoksičnih učinaka. Lijekovi koji blokiraju tubulnu sekreciju smanjuju izlučivanje i povećavaju koncentraciju ibuprofena u plazmi.

Inhibitori mikrosomske oksidacije smanjuju rizik od hepatotoksičnosti, hipotenzivnog djelovanja vazodilatatora, natriuretskog i diuretskog djelovanja u furosemidu i hidroklorotiazidu.

Pojačava učinak oralnih hipoglikemijskih lijekova i inzulina, derivata sulfonilureje. Antacidi i kolestiramin smanjuju apsorpciju. Povećava sadržaj digoksina u krvi, litijevih pripravaka, metotreksata u krvi. Kofein daje analgetski učinak.

Uvjeti ljetovanja u ljekarni

Na šalteru.

Uvjeti skladištenja

Čuvati na temperaturi koja ne prelazi 25 ° C. Čuvati izvan dohvata djece..

Rok trajanja čepića, gela i suspenzija - 2 godine, tablete - 3 godine.

Cijena u ljekarnama

Cijena Ibuprofena za 1 paket počinje od 19 rubalja.

Opis na ovoj stranici je pojednostavljena verzija službene verzije napomene o lijeku. Podaci se daju samo u informativne svrhe i nisu vodič za samo-lijek. Prije upotrebe lijeka potrebno je konzultirati stručnjaka i pročitati upute koje je odobrio proizvođač.